GoogleAI

Google testuje AI do pokazywania wyników. Na razie dostęp mają tylko nieliczne osoby, ale samo Google pisze, ze śa to trzy nowe sposoby, w jakie generatywna sztuczna inteligencja może pomóc w wyszukiwaniu:

  1. Łatwe zrozumienie nowych lub skomplikowanych tematów: Generatywna sztuczna inteligencja może dostarczyć migawki i podsumowania na temat nowych lub skomplikowanych tematów. Na przykład, gdy planujesz nauczyć się grać na ukulele lub gitarze, wyszukiwarka może przedstawić podsumowanie, które pomoże Ci zrozumieć różnice i czynniki, które warto wziąć pod uwagę. Podobnie, jeśli chcesz dowiedzieć się o korzyściach z rejestracji własnej firmy przed podjęciem pracy jako freelancer, generatywna sztuczna inteligencja może dostarczyć krótki przegląd, który pozwoli Ci szybko zapoznać się z tematem i zdecydować, czy warto dalej eksplorować.
  2. Szybkie wskazówki dotyczące konkretnych pytań: Czasami masz bardzo konkretne pytania, na które szukasz odpowiedzi. Generatywna sztuczna inteligencja może pomóc dostarczyć szybkie wskazówki i porady. Na przykład, jeśli masz plamę po kawie na wełnianym swetrze i chcesz się dowiedzieć, jak ją usunąć, wyszukiwarka może zaprezentować krótki opis, który zawiera praktyczne wskazówki dotyczące usuwania plam. Podobnie, jeśli potrzebujesz odnowić paszport przed podróżą międzynarodową, generatywna sztuczna inteligencja może dostarczyć szybkie porady na temat procedur i sposobów przyspieszenia procesu odnawiania dokumentu.
  3. Odkrywanie produktów i przedmiotów przy zakupach: Generatywna sztuczna inteligencja może pomóc w znalezieniu różnych produktów i przedmiotów, które są istotne przy zakupach. Na przykład, jeśli szukasz tapety samoprzylepnej do kuchni, wyszukiwarka może przedstawić różne opcje tapet, uwzględniając ich łatwość usunięcia, styl, cenę i oceny klientów. Podobnie, jeśli planujesz zakup głośnika Bluetooth na imprezę przy basenie, generatywna sztuczna inteligencja może przedstawić różne modele, uwzględniając ich wodoodporność, żywotność baterii i inne istotne czynniki.

Nowe możliwości generatywnej sztucznej inteligencji w wyszukiwarce Google pozwalają odciążyć użytkowników w procesie wyszukiwania, dostarczając podsumowań tematów, szybkich wskazówek i porad, oraz ułatwiając odkrywanie produktów i przedmiotów. Te funkcje mają na celu usprawnienie procesu wyszukiwania i zapewnić użytkownikom szybszy dostęp do potrzebnych informacji. Google zamierza nadal wprowadzać aktualizacje i ulepszenia, a opinie użytkowników na temat tych nowych funkcji są mile widziane, aby lepiej dostosować narzędzia do ich potrzeb.

image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *