Zrzut ekranu 2023 09 11 195346

John Mueller stwierdził, że rozwiązywanie problemów z interakcjami użytkownika (INP) nie spowoduje znaczących zmian w rankingu wyników wyszukiwania.

W lipcu Google rozpoczął wysyłanie użytkownikom istotnych ostrzeżeń dotyczących rdzenia sieci INP. Te powiadomienia e-mail pojawiały się kilka tygodni po wprowadzeniu przez Google raportu INP w Google Search Console. Przypomnijmy, że od marca 2024 roku INP (Interakcje do Następnego) zastąpiło FID (Opóźnienie Pierwszego Wejścia).

image

Mimo wszystko John Mueller podkreślił w filmie zatytułowanym „Godziny Pracy SEO” we fragmencie od 19:09 wspomina, że choć poprawa INP może znacznie zwiększyć komfort użytkowników, to nie należy spodziewać się, że przyniesie to widoczną zmianę w pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Przypominam, że INP to metryka, która mierzy ogólne opóźnienie interakcji na stronie, wybierając najdłuższą pojedynczą interakcję, która występuje, gdy użytkownik odwiedza stronę. Dla stron, które mają mniej niż 50 interakcji, INP bierze pod uwagę najgorsze opóźnienie. Dla stron z wieloma interakcjami, INP reprezentuje najwyższy procent opóźnienia interakcji.

Więcej informacji na temat INP można znaleźć tutaj, a wskazówki dotyczące optymalizacji pod kątem tej metryki są dostępne tutaj.

Warto pamiętać, że jakość strony to jedno z wielu kryteriów, które wpływają na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. „Dobre wyniki w raportach Core Web Vitals w Search Console lub innych narzędziach nie gwarantują automatycznie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania” – jak podkreślił Splitt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *