b284b3 e2e0c768d1814e82a8790dc1f71b195fmv2

Firma Google niedawno spełniła obietnice i zaledwie dwa tygodnie przed ostatecznym terminem wprowadzenia, połączyła Google Analytics 4 z AdSense, umożliwiając użytkownikom powiązanie danych dotyczących zarobków z AdSense z profilami Google Analytics 4.

Google ogłosił: „Użytkownicy mogą teraz łączyć usługi Google Analytics 4 z kontami AdSense”.

„Po powiązaniu Twojego konta AdSense z usługą Google Analytics 4, dane z AdSense będą dostępne w raportach i analizach GA4” – dodał Google. „Poprzez połączenie danych z AdSense z innymi wskaźnikami strony, takimi jak źródła ruchu i zachowanie użytkowników, uzyskasz głębsze spojrzenie i będziesz w stanie zidentyfikować wzorce, które pomogą zoptymalizować przychody z reklam” – wyjaśniono.

Oto dokumentacja techniczna, która opisuje proces połączenia GA4 z AdSense.

Integracja GA4 z Google AdSense opiera się na kilku kluczowych procesach, takich jak udostępnianie identyfikatorów, automatyczne zbieranie zdarzeń i łączenie danych. Aby integracja AdSense działała skutecznie, tagi GA4 i AdSense komunikują się za pomocą wspólnych identyfikatorów, które dopasowują każde wyświetlenie reklamy do odpowiedniego zdarzenia w GA4. GA4 i AdSense używają tagów na każdej stronie internetowej do generowania unikalnego identyfikatora dla każdego zdarzenia lub wyświetlenia reklamy, nazywanego query_id. Komunikacja między tagami zapewnia, że zarejestrowane identyfikatory są takie same w GA4 i AdSense dla każdego pojedynczego zdarzenia i odpowiadającego mu wyświetlenia reklamy. Ta komunikacja tagów odbywa się synchronicznie podczas wysyłania zdarzeń i wyświetlania reklam. Identyfikatory rejestrowane, gdy AdSense i GA4 nie są połączone lub gdy którykolwiek z tych systemów jest niedostępny, nie są udostępniane w ramach tej integracji.

Oto kroki do połączenia:

 1. Zaloguj się na swoje konto AdSense.
 2. Kliknij „Dostęp do konta”, następnie „Autoryzacja” i „Integracja z Google Analytics”. Otworzy się strona „Zarządzaj linkami Google Analytics”. Tutaj możesz:
  • Wyświetlać linki Analytics.
  • Tworzyć nowe linki.
  • Usuwać istniejące linki.
 3. Kliknij „+Nowe łącze”.
 4. Wybierz usługę, którą chcesz połączyć z AdSense.
 5. Kliknij „Utwórz łącze”. Twoja usługa jest teraz po

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *