location 162102 1920

Nowy format reklamy przypominał wynik lokalny, ale zawierał wyraźną etykietę „sponsorowana”. Byłem ciekaw, czy ktoś inny także zauważył tę zmianę w sposobie prezentacji reklam na platformie. Na szczęście, nie byłem jedyną osobą, która dostrzegła ten nowy trend.

Anthony Higman również zauważył to nowe zjawisko i opublikował zrzut ekranu na Twitterze. Wyglądało na to, że mamy podobne spostrzeżenia dotyczące tego nowego formatu reklamy.

Lokalny format reklamy Google2

Nieco później, Mike Blumenthal także podzielił się podobnym wariantem reklamy lokalnej na swoim koncie Twitterowym. To sprawiło, że czułem się potwierdzony w swoich obserwacjach, ale także zainteresowany, co tak naprawdę kryje się za tym nowym typem reklamy.

Lokalny format reklamy Google

Wątpliwości zostały rozwiane, gdy Glenn Gabe odpowiedział na nasze pytania. Jego zdaniem, nowy format reklamy może być związany z usługami domowymi Google. Zasugerował, że kluczowym elementem, który może to potwierdzić, jest analiza parametrów docelowego adresu URL.

Nie można było być pewnym co do tego nowego formatu, ale ciekawość i dyskusje z innymi ekspertami w tej dziedzinie zainspirowały mnie do dalszych badań. Dzięki zaangażowaniu innych użytkowników, mogliśmy lepiej zrozumieć tę nową formę reklamy i jej potencjalne znaczenie dla przyszłości marketingu cyfrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *