pexels brett jordan 5444631 scaled

Google testuje wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji, by pomóc właścicielom firm w tworzeniu opisów swoich przedsiębiorstw. W trakcie edycji profilu firmy na Google, użytkownicy otrzymują propozycje opisów opartych na sztucznej inteligencji.

Odkrycie to zostało pierwszy raz zauważone przez Willa Scotta, który podzielił się zrzutami ekranu na Twitterze. Nie mam możliwości tego powtórzenia, ale Will zapewnił mnie, że to narzędzie lub funkcja nie powoduje żadnych problemów. Na jednym ze zrzutów ekranu widnieje informacja: „To jest kreatywna pomoc w pisaniu. Sugestie mogą nie być stuprocentowo trafne i powinny być sprawdzone pod kątem dokładności. Aby dowiedzieć się więcej na temat opisów biznesowych generowanych przez sztuczną inteligencję, zapoznaj się z naszym artykułem.”

Na początku użytkownik jest pytany, czy chce „zasugerować opis”, a następnie może skorzystać z jednego z proponowanych opisów.

kliknij po pełny rozmiar
kliknij po pełny rozmiar

Jeżeli już masz opis firmy, nadal możesz korzystać z sztucznej inteligencji, by uzyskać propozycję nowego opisu, wykorzystując informacje z witryny Twojej firmy i profilu firmy. Sugestie można łatwo przeglądać i edytować.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak skutecznie wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia opisów biznesowych:

  1. Upewnij się, że Twój profil firmowy jest aktualny – generatywna sztuczna inteligencja wykorzystuje informacje z profilu Twojej firmy do proponowania opisów. Regularnie aktualizuj swoje dane, aby otrzymać bardziej trafne sugestie.
  2. Dodaj więcej szczegółów o swojej firmie – wprowadź dokładne informacje o działalności w polu opisu, a sztuczna inteligencja wykorzysta je podczas generowania propozycji. Możesz również napisać własny opis i użyć narzędzia do jego ulepszenia.
  3. Sprawdź poprawność – sztuczna inteligencja pomoże Ci zaoszczędzić czas na pisaniu opisu, ale zawsze sprawdź poprawność przed zaktualizowaniem opisu na profilu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *