web page 6271951 1920

Google wzbogacił swoje Generatywne Doświadczenie Wyszukiwania (SGE) poprzez dodanie kontekstowych linków opartych na definicjach do wybranych słów w odpowiedziach i wynikach wyszukiwania. Ta nowa funkcjonalność przypomina linki definicji w wstrzykniętych fragmentach rekomendowanych treści. Jednak w tym przypadku masz możliwość rozpoczęcia rozmowy w ramach SGE, aby uzyskać więcej szczegółów na interesujący cię temat.

Google ogłosił, że wkrótce wprowadzi ulepszenia do generowanych przez sztuczną inteligencję odpowiedzi na różne tematy, w tym te związane z naukami ścisłymi, ekonomią, historią i innymi dziedzinami. Dzięki tej aktualizacji będziesz mógł po najechaniu kursorem na konkretne słowa zobaczyć definicje oraz skonsultować się z powiązanymi diagramami lub obrazami dotyczącymi danego tematu.

W momencie dotknięcia komunikatu na dole wyskakującego okienka z treścią „Powiedz mi więcej o [temacie]”, przeniesiesz się do trybu konwersacji w ramach Generatywnego Doświadczenia Wyszukiwania. Tam znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące wybranego tematu.

Ta funkcja jest mniej skomplikowana niż wstrzykiwanie fragmentów linków kontekstowych, ponieważ w Generatywnym Doświadczeniu Wyszukiwania używane jest wiele fragmentów treści do generowania tekstu, a nie jak w przypadku fragmentów rekomendowanych, gdzie korzysta się z pojedynczego źródła i dostosowuje je poprzez dodawanie własnych linków. Dzięki temu rozwiązaniu proces staje się bardziej przejrzysty.

Definicje wbudowane w Google Sge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *