LinkBulding

John Mueller z Google został zapytany o to, czy wewnętrzne linki prowadzące do własnej strony mają większą wartość w oczach Google. W odpowiedzi na to pytanie, Mueller stwierdził, że nie ma takiego wzmocnienia.

W pytaniu skierowanym przez Siny’ego Afkhama brzmiało: „Czy Google przypisuje większą wagę wewnętrznym linkom prowadzącym do tej samej strony? Czy treść kotwicy linku jest brana pod uwagę przez Google, aby lepiej zrozumieć treść strony?”

John Mueller udzielił odpowiedzi: „Nie sądzę, aby to dostarczało jakichkolwiek dodatkowych informacji.”

W związku z tym, jeśli mieliście przekonanie, że wewnętrzne linki skierowane na stronę, na której się znajdują, posiadają wyższą wartość, wydaje się, że tak nie jest – przynajmniej według stanowiska Johna Muellera.

Należy jednak zrozumieć, że linki wewnętrzne są nadal istotnymi narzędziami, które przynoszą korzyści zarówno dla algorytmów wyszukiwania, jak i dla użytkowników. Niemniej jednak w tym szczególnym przypadku nie zdają się one mieć większej siły niż inne rodzaje linków.

One thought on “Linki wewnętrzne mało istotne?”
  1. Moim zdaniem faktycznie na ranking czy też super wzmocnienie nie działa to, ale już na poprawę indeksowania poszczególnych elementów witryny jak najbardziej :). Dzięki temu są one wychwytywane przez robota i ten idzie dalej:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *