googlenews

Google obecnie udostępnia linki do stron internetowych jako część odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję w ramach funkcji Search Generative Experience.

Warto zauważyć, że odpowiedzi przeglądowe generowane przez sztuczną inteligencję są teraz wyposażone w ikony strzałek w dół. Po ich kliknięciu Google prezentuje odpowiednie strony internetowe, gdzie można znaleźć dalsze informacje dotyczące treści odpowiedzi.

Hema Budaraju, starsza dyrektor ds. zarządzania produktami w wyszukiwarce Google, ogłosiła: „Począwszy od dzisiaj, gdy obok informacji w przeglądzie generowanym przez sztuczną inteligencję zobaczysz ikonę strzałki, możesz kliknąć, aby wyświetlić odpowiednie strony internetowe i łatwo dowiedzieć się więcej, odwiedzając te witryny. Usługa zostanie wprowadzona najpierw w USA, a w nadchodzących tygodniach będzie dostępna w Japonii i Indiach.”

Google udostępnił także GIF pokazujący, jak to działa:

Linki strzałkowe Google Sge na żywo

Poprzednie testy przeprowadzone na początku tego miesiąca obejmowały różne formaty linków w odpowiedziach generowanych przez sztuczną inteligencję w SGE. Chociaż testy te zostały wstrzymane przez 16 dni, Google kontynuowało badania kart ze strzałką w dół. Teraz firma zdecydowała się zastosować format strzałki w dół w połączeniu z kartami linków.

Google planuje nadal eksperymentować z różnymi sposobami prezentacji wyników i słuchać opinii użytkowników, przy czym priorytetem jest generowanie ruchu na odpowiednie strony internetowe.

Firma ogłosiła również, że SGE zostanie uruchomione w wersji beta w innych krajach i językach, w tym w Japonii i Indiach. Japońscy użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z funkcji generatywnej sztucznej inteligencji w swoim języku ojczystym, podczas gdy użytkownicy w Indiach będą mogli korzystać z SGE w języku angielskim i hindi.

Warto podkreślić, że SGE pozwoli użytkownikom na odsłuchiwanie wyników, umożliwiając im wyrażanie zapytań głosowych, co jest popularne w obu tych krajach.

Reklamy pozostaną widoczne w wydzielonych obszarach w interfejsach odpowiedzi generowanych przez SGE AI.

Google podzieliło się również ogólnymi opiniami na temat swoich najwcześniejszych eksperymentów z SGE. Według nich użytkownicy wykazują pozytywne reakcje, a największą radość z korzystania z SGE odczuwają osoby w wieku od 18 do 24 lat. Wyszukiwacze są zadowoleni z pytań uzupełniających w SGE, co pomaga im lepiej doprecyzować i zgłębić swoje zapytania. Reklamy są również uważane za pomocne, zwłaszcza gdy są umieszczane nad lub pod pomocnymi przeglądami generowanymi przez sztuczną inteligencję.

To zaktualizowanie wyników wyszukiwania przez dodanie linków do stron internetowych jest mile widziane, szczególnie przez specjalistów ds. marketingu w wyszukiwarkach, wydawców oraz ogół użytkowników poszukujących informacji. Google zobowiązało się kontynuować pracę nad podejściami, które kierują ruch na odpowiednie witryny internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *