googlenews

Johna Muellera z Google, stanowczo stwierdził, że niemożliwym jest uniknięcie utraty ruchu po przebudowie witryny. Jednakże, dzisiaj nad ranem, John dodatkowo zaznaczył, że nie ma już powrotu do stanu, w którym twoje strony znajdowały się w wynikach wyszukiwania przed modernizacją witryny.

John Mueller podzielił się swoją refleksją na serwisie X, słowami: „Jeśli dokonasz zmian w swojej witrynie, wyszukiwarki dostosują się do tych zmian. To może przynieść zarówno skutki negatywne, jak i pozytywne”. Następnie dodał stanowcze: „Nie ma możliwości powrotu do stanu sprzed zmian”.

Podsumowując, każda zmiana na twojej stronie internetowej, szczególnie jej gruntowna przebudowa, spowoduje zmiany w twoich rankingach. Ruch na twojej stronie prawdopodobnie spadnie na krótką metę, ale z nadzieją na dłuższą perspektywę na zyski. Należy jednak pamiętać, że Google wykryje wprowadzone zmiany i dostosuje rankingi zgodnie z nimi.

W pytaniu Johnowi Muellerowi z Google, czy istnieje sposób na uniknięcie utraty ruchu związanego z wyszukiwaniem podczas uruchamiania nowej witryny internetowej, szczególnie w przypadku zmian adresów URL folderów i podfolderów, padła jednoznaczna odpowiedź: „nie”.

Takie wyjaśnienie było proste i klarowne, potwierdzając, że uniknięcie utraty ruchu jest niemożliwe.

Warto również wspomnieć, że podobne uwagi padły wcześniej, między innymi od Gary’ego Illyesa, który wskazał, że projektowanie witryny może skutkować spadkiem jej rankingów. John Mueller również zaznaczył, że zmiany w projekcie witryny często prowadzą do zmian w treści, nawet jeśli nie jest to intencją właściciela witryny.

To nie oznacza, że nie warto inwestować w przeprojektowywanie i ulepszanie swojej witryny – wręcz przeciwnie, to ważny krok w rozwoju, jak i Twojego, jak i mojego, projektu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *