browser 1666982 1920

Firma Google wprowadziła kilka istotnych aktualizacji narzędzia Search Generative Experience (SGE) i podzieliła się nimi na swoim blogu. Pierwsza z tych aktualizacji polega na usprawnieniach mających na celu dostarczanie bardziej precyzyjnych i wyższej jakości odpowiedzi przez SGE. Druga aktualizacja dotyczy sposobu, w jaki narzędzie reaguje na drażliwe tematy, bazując na zasadach dotyczących jakości i bezpieczeństwa wprowadzonych przez Google. Firma Google wprowadziła także funkcję, która dotyczy tej ostatniej aktualizacji w kontekście odpowiedzi generowanych przez SGE.

Google ogłosiło, że dokonano ukierunkowanych usprawnień w SGE, zwłaszcza jeśli zapytanie zawiera nieprawdziwe lub obraźliwe założenia. Firma wcześniej przyznała, że taka sytuacja może prowadzić do odpowiedzi generowanej przez sztuczną inteligencję, która niestety może potwierdzać fałszywe założenie. Nawet jeśli źródła internetowe, na które SGE się odwołuje, dostarczają wiarygodnych i wysokiej jakości informacji, Google podjęło działania mające na celu poprawienie tej sytuacji. Zapowiedziało wprowadzenie aktualizacji, które pozwolą lepiej nauczyć model sztucznej inteligencji wychwytywać tego rodzaju nieprawdziwe lub obraźliwe pytania i dostarczać bardziej precyzyjne i lepszej jakości odpowiedzi.

Ponadto Google informuje, że pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą wykorzystać duże modele językowe do analizy i krytyki swoich początkowych odpowiedzi na drażliwe tematy, a następnie poprawić je zgodnie z zasadami jakości i bezpieczeństwa.

W związku z tym Google wprowadziło również funkcję dotyczącą tego wyniku w odpowiedziach generowanych przez sztuczną inteligencję w ramach narzędzia SGE. Google ogłosiło: „Od dzisiaj prezentujemy informacje o tym wyniku w kontekście narzędzia SGE, co pozwoli użytkownikom korzystającym z usługi Search Labs lepiej zrozumieć, w jaki sposób narzędzie SGE wygenerowało odpowiedź. To dostarczy ludziom cennego kontekstu, włączając opis procesu tworzenia odpowiedzi przez narzędzie SGE, aby mogli lepiej zrozumieć technologię, która stoi za tym narzędziem. Wkrótce dodamy również informacje o tym wyniku do poszczególnych łączy zawartych w odpowiedziach SGE, co pozwoli użytkownikom lepiej poznać strony internetowe, do których odnosi się narzędzie SGE w swoich generowanych odpowiedziach opartych na sztucznej inteligencji.”

Oto jak to wygląda:

Google Informacje o tych wynikach Sge

Brzmi ona: „Ten przegląd został wygenerowany przy pomocy Al. Jest oparty na informacjach z internetu i Grafie wiedzy Google, zbiorze informacji o ludziach, miejscach i rzeczach. Generacja Al jest eksperymentalna i jakość informacji może się różnić. W przypadku pomóż w ocenie treści, możesz odwiedzić podane linki.Dowiedz się o generatywnej sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *