Zrzut ekranu 2023 09 27 200555

Dziś mamy okazję świętować oficjalne 25. urodziny Google, a żeby uczcić ten wyjątkowy moment, firma Google przygotowała specjalny Doodle, który przywołuje niezapomniane logo z przeszłości. Chcielibyśmy zaprosić was do krótkiej podróży przez czas i przyjrzeć się, jak ewoluował wygląd Google na przestrzeni lat.

Google wyraziło to w słowach: „Zapraszamy was do wspólnej podróży w kierunku naszych korzeni, aby razem przypomnieć sobie te magiczne chwile sprzed 25 lat…”

„Dzisiejszy Doodle jest wyjątkowym hołdem z okazji 25-lecia istnienia Google. Choć nasza firma zawsze patrzy w przyszłość, urodziny to także czas na chwilę refleksji. Razem przespacerujmy się po wspomnieniach, aby odkryć, jak to wszystko się zaczęło…” – ogłosiło Google.

25. urodziny Google'a 6753651837110114 2xa

„Za sprawą nieprzypadkowych zbiegów okoliczności dwóch młodych doktorantów, Sergey Brin i Larry Page, spotkało się na uczelni pod koniec lat 90. podczas studiów z zakresu informatyki na Uniwersytecie Stanforda. Szybko odkryli, że ich marzenia i wizje miały wiele wspólnego: pragnęli uczynić internet bardziej dostępnym i użytecznym dla wszystkich. Rozpoczęli pracę w swoich skromnych akademickich siedzibach, rozwijając prototyp lepszej wyszukiwarki. Następnie, z każdym kolejnym postępem w projekcie, przenieśli się do swojego pierwszego biura, którym był wynajęty garaż. To właśnie tam, 27 września 1998 roku, oficjalnie narodziła się firma Google Inc.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, również nasze logo, które widzicie dzisiaj na Doodle. Niemniej jednak, nasza misja pozostała niezmieniona: uporządkowanie informacji z całego świata i uczynienie ich dostępnymi i użytecznymi dla każdego. Miliardy ludzi na całym globie korzystają z Google, aby szukać informacji, łączyć się, pracować, bawić i wiele więcej!

Chcielibyśmy podziękować wam, że byliście z nami przez ostatnie 25 lat i rozwijaliście się razem z nami. Jesteśmy niezmiennie podekscytowani, myśląc o przyszłości i o tym, dokąd nas jeszcze ta podróż zaprowadzi.”

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Wujku Google :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *