magnifying glass 76520 1920

Google wprowadza nowy przycisk „Obserwuj” w wyszukiwarce Google, który ma na celu informowanie użytkowników o tematach, które ich interesują i do których często wracają. Przycisk „Obserwuj” pozwala użytkownikom na subskrybowanie tematów, dzięki czemu Google może wyświetlać im treści związane z tymi tematami, wyjaśnił nam Brad Kelle, starszy dyrektor ds. inżynierii w Google Search.

Jak się zapisać. Podczas wyszukiwania, jeśli zobaczysz przycisk „Obserwuj”, możesz kliknąć go, aby zapisać się do danego tematu. Google poinformuje Cię, że obserwujesz ten temat i możesz „szukać aktualizacji w swoim kanale głównym i podczas ponownego odwiedzania tego wyszukiwania”.

Google Follow Button Search 304x600

Google włączy również powiadomienia, jeśli korzystasz z aplikacji Google App, aby wysyłać Ci nowe treści związane z danym tematem.

Możesz zawsze przestać obserwować i anulować subskrypcję tematów.

Warto zauważyć, że ta funkcja nie działa dla „wrażliwych” tematów i jest pierwszym etapem wprowadzenia jej wyników wyszukiwania w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych w ramach aplikacji Google oraz wyników wyszukiwania mobilnego w nadchodzących tygodniach.

Co się zmienia. Google może dodać sekcję o nazwie „Wiadomości dla ciebie”, która pokaże ci wiadomości i nowe treści dotyczące śledzonego przez ciebie tematu. Obejmuje to aktualizację funkcji perspektyw w tej sekcji.

Oto jak to wygląda:

Google News For You 284x600

Google może również dostosować fragmenty wyników wyszukiwania, aby pokazać ci konkretne treści związane z tematem, który obserwujesz.

Google Discover może również wysyłać ci powiadomienia, gdy nowa treść na dany temat może być dla ciebie przydatna.

Również w ramach Google Discover możesz zobaczyć przyciski wyszukiwania do kliknięcia w tematy, do których się zapisałeś, abyś mógł głębiej zagłębić się w Google Search na ten temat. Widzieliśmy, że Google testuje to z przyciskami „pobierz najnowsze informacje na temat” i innymi przyciskami wyszukiwania. Oto, jak to wygląda:

Search Icon Discover 279x600

Google ogłosił również, że pod koniec tego roku w Stanach Zjednoczonych Google ułatwi Ci znajdowanie ulubionych witryn, wyświetlając je częściej w wynikach wyszukiwania. Ponadto Google spersonalizuje wyniki wyszukiwania dzięki Perspectives, podkreśli więcej profili twórców i nie tylko.

Google wyjaśnił, że strony, które odwiedzasz częściej, mogą częściej pojawiać się na górze wyników wyszukiwania. Te wyniki będą oznaczone jako „odwiedzasz często”, a Google pokaże również, że zostały wyżej ocenione, ponieważ odwiedzasz witrynę w funkcji „O tym wyniku”.

Google może wyświetlać etykietę informującą, że często odwiedzasz tę stronę lub witrynę.

Przypuszczam, że oznacza to, że współczynnik klikalności poprawia rankingi, ale oznaczałoby to, że Twój współczynnik klikalności w witrynach, które często odwiedzasz, wpływa na Twoje konkretne i spersonalizowane rankingi w wyszukiwarce Google.

Perspectives otrzyma również aktualizację, aby pokazać Ci treści z platform społecznościościowych, forów i innych społeczności, w tym posty na blogach.

Google Interest Follow Settings 498x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *