pexels brett jordan 5444631 scaled

Google ogłosił, że teraz obsługuje nowe dane strukturalne dotyczące wynajmu wakacyjnego, co dodaje bogate wyniki do wyników wyszukiwania Google dla stron z ofertami wynajmu wakacyjnego. Wraz z tym Google ogłosił również nową Konsolę Wyszukiwania Google oraz zaktualizowane narzędzie do testowania Bogatych Wyników dla tych danych strukturalnych.

Należy pamiętać, że Google posiadał kanał danych do przesyłania tych ofert dla większych partnerów, ale teraz, dzięki tym nowym danym strukturalnym, każdy, niezależnie od swojego rozmiaru, kto prowadzi oferty wynajmu wakacyjnego na swojej stronie internetowej, potencjalnie może pokazać bogate wyniki dla tych ofert w wynikach wyszukiwania Google.

Google napisał: „Partnerzy ofert wynajmu wakacyjnego mogą teraz zastosować znaczniki danych strukturalnych na stronach swojej witryny, aby kwalifikować się do tych bogatych wyników. Istniejąca metoda przesyłania pozostaje dobrą opcją dla dużych partnerów i tych posiadających wiele domen i marek. Zalecamy opcję znaczników dla mniejszych partnerów, w tym zarządców nieruchomości, którzy preferują prostsze ustawienia i konserwację.”

Dane strukturalne znajdują się tutaj, a wyjaśniają, że gdy „dodasz dane strukturalne do stron ofert wynajmu wakacyjnego, Google Search może pokazać twoją ofertę w bardziej rozbudowany sposób. Użytkownicy mogą zobaczyć informacje o ofercie, takie jak nazwa, opis, obrazy, lokalizacja, ocena, recenzje i więcej, bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.”

Oto, jak bogate wyniki są zilustrowane w wynikach wyszukiwania:

Vacation Rental Rich Result

Bogaty Wynik Wynajmu Wakacyjnego

Google ma specjalne zasady dotyczące wynajmu wakacyjnego, oprócz innych zasad dla webmasterów i wytycznych dotyczących danych strukturalnych, których należy przestrzegać, aby się zakwalifikować.

W poniższych tabelach znajdują się właściwości i użycie do oznaczania ofert wynajmu wakacyjnego za pomocą schema.org/VacationRental. Musisz uwzględnić wymagane właściwości, aby dane strukturalne były uprawnione do wyświetlania. Możesz również uwzględnić zalecane właściwości, aby dodać więcej informacji o treści, co poprawi doświadczenie użytkownika.

Oto szczegóły i pola właściwości.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z raportu Konsoli Wyszukiwania, który pomoże ci rozwiązać problemy z tymi nowymi danymi strukturalnymi.

tructured data:

Vacation Rental Rich Results Report
Vacation Rental Rich Results Test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *