seo 2394237 1920

Gary Illyes z Google wyjaśnił, kiedy jego zdaniem ma sens stosowanie hierarchicznej w porównaniu do płaskiej struktury na Twojej stronie internetowej. Krótko mówiąc, stwierdził, że większe witryny mogą skorzystać na hierarchicznej strukturze, jeśli chcą zachęcić Google do szybszego przeszukiwania sekcji witryny.

Gary powiedział podczas godzin konsultacyjnych SEO Google w grudniu 2023 roku, oznaczając czas 1:35, że „dla dużej strony prawdopodobnie lepsza będzie struktura hierarchiczna”. Dlaczego tak jest? Wyjaśnił: „pozwoli to robić nietypowe rzeczy tylko w jednej sekcji i pozwoli również wyszukiwarkom potencjalnie inaczej traktować różne sekcje”. Stwierdził, że „szczególnie jeśli chodzi o przeszukiwanie”, jest to coś, co warto rozważyć.

„Na przykład, posiadanie sekcji z wiadomościami dla aktualnych treści i archiwów dla starych treści pozwoli wyszukiwarkom szybciej przeszukiwać wiadomości niż inne katalogi. Jeśli umieścisz wszystko w jednym katalogu, to nie jest naprawdę możliwe” – powiedział.

Oto osadzone wideo, na którym to powiedział:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *