computer 767776 1920

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o zauważalnym wzroście pozycji i widoczności w Google Groups. Wydaje się, że zwróciło to uwagę Google, ponieważ teraz rankingi Google Groups zaczynają spadać, a ich widoczność w wynikach wyszukiwania Google drastycznie maleje. Mimo to, Google Groups wciąż utrzymuje znaczną widoczność, choć nastąpił ogromny spadek.

Glenn Gabe podzielił się aktualizacją na X, mówiąc: „Szybka aktualizacja dotycząca Google Groups. Tak, znacznie traci na popularności.”

Podzielił się wykresami z Semrush, które ukazują spadek widoczności Google Groups w wynikach wyszukiwania Google:

image

Glenn dodał: „Jak zgłosiłem w zeszłym tygodniu, Google Groups gwałtownie wzrosły, ale bardzo niebezpieczne treści zajmowały wysokie pozycje dla wrażliwych zapytań. Wydaje się, że Google już częściowo to rozwiązało. Widzę duże spadki i, sprawdzając zapytania, które straciły na popularności, wiele z nich prowadziło do tych niebezpiecznych treści. Pewnie Google jeszcze nie skończyło, ale to dobry początek. Można zauważyć zarówno spadki standardowych pozycji, jak i PAA.”

Brian Freiesleben po raz pierwszy poinformował o wzroście pozycji Google Groups 1 grudnia, mówiąc: „Rozmowy w Google Groups są indeksowane i mogą dobrze się pozycjonować. Być może to związane z ostatnim wskazaniem Google na korzyść z UGC w SERP… widać ogromny skok w rankingu od października.”

Wygląda na to, że Google dowiedziało się o tym i postanowiło podjąć działania, ponieważ wiele z tych wyników było niskiej jakości, a wielu z nich stanowiło zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *