google 1762248 1280

Google ogłosił dwie nowe funkcje wyszukiwania, z których pierwszą jest opcja „Circle to Search”, a drugą jest wielowarstwowe doświadczenie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji. Obydwie wydają się być ulepszeniem Google Lens, pozwól mi opowiedzieć o obu.

Circle to Search:

Dzięki funkcji „Circle to Search” możesz wybierać obrazy, tekst czy filmy, a następnie poprzez zaznaczanie, podkreślanie, bazgroły lub dotykanie – Google potrafi wyszukać obiekt w ramach tego obrazu, tekstu lub filmu. Google napisał: „Circle to Search pomaga szybko zidentyfikować przedmioty na zdjęciu lub wideo”. „Relevant ads will continue to appear in dedicated slots throughout the page,” dodał Google.

Poniżej znajdziesz animację (GIF) przedstawiającą tę funkcję w akcji:

Google Circle Search

Od 31 stycznia funkcja będzie dostępna dla premium telefonów z systemem Android, w tym dla Pixela 8, Pixela 8 Pro oraz nowej serii Samsung Galaxy S24.

Druga nowość to wielowarstwowe Wyszukiwanie Napędzane Sztuczną Inteligencją. Wielowarstwowe wyszukiwanie nie jest nowością; zostało ogłoszone w zeszłym roku w kontekście obrazów. Jednak teraz Google to zaktualizowało, dzięki czemu możesz zrobić zdjęcie aparatem, wrzucić zdjęcie z biblioteki lub przesłać zrzut ekranu. Następnie, zadając pytanie za pomocą aplikacji Google.

Google dodaje, „to daje ci możliwość zadawania bardziej skomplikowanych lub niuansowanych pytań dotyczących tego, co widzisz, i szybkiego znajdowania oraz zrozumienia kluczowych informacji.”

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do aplikacji Google i kliknij na ikonę soczewki. Inteligentne przeglądy wyników wielowarstwowego wyszukiwania z użyciem sztucznej inteligencji zostaną uruchomione w tym tygodniu w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, nie trzeba się rejestrować w Search Labs. Dla osób spoza tego obszaru, konieczne jest zapisanie się do udziału w Search Generative Experience (SGE), abyś mógł zobaczyć podgląd tego nowego doświadczenia w aplikacji Google.

Oto GIF przedstawiający to w działaniu:

Google Ai Multisearch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *