09f0b86a 7376 4ab8 839d 49b50d857464

Google Moja Firma: Przekierowanie do Map Google

Choć Google zapowiadało zamknięcie i przekierowanie stron Google Business Profile 1 marca, strony te pozostały dostępne do 5 marca 2024 roku. Od tego ranka zgodnie z obietnicą Google, strony te są przekierowywane do profilu firmy w usłudze Google Maps.

Przykładowo, kliknięcie w link do strony profilu firmy Latawiec Sklep Papierniczy: https://skleplatawiec.business.site/, powoduje teraz przekierowanie do profilu firmy w Google Maps.

Należy jednak pamiętać, że przekierowanie to będzie działać tylko przez kilka najbliższych miesięcy. Po 10 czerwca 2024 roku osoby odwiedzające stare adresy URL Google Business Profile nie znajdą tam nic.

Google zaktualizowało swoją stronę pomocy, informując: „Od 5 marca 2024 r. strony tworzone przy użyciu Google Business Profiles nie są już dostępne, a klienci odwiedzający twoją stronę zostaną przekierowani na twój profil firmy”. Dodatkowo czytamy: „Twoi klienci będą przekierowywani tylko do profilu twojej firmy do 10 czerwca 2024 r. Po tej dacie klienci otrzymają komunikat „Strona nie znaleziona”, gdy spróbują odwiedzić twoją stronę internetową.”

Co to oznacza dla firm?

Firmy, które do tej pory korzystały z Google Business Profile, powinny zaktualizować swoje dane i informacje w Google Maps, aby zapewnić klientom płynną kontynuację dostępu do informacji o firmie. Warto stworzyć swoją własną prostą stronę lub blog, aby dalej informować klientów o nowościach.

Oto kilka wskazówek:

  • Upewnij się, że informacje o Twojej firmie w Google Maps są aktualne i dokładne.
  • Dodaj zdjęcia i filmy, aby zaprezentować swoją firmę.
  • Odpowiadaj na opinie i pytania klientów.
  • Zachęcaj klientów do dodawania opinii o Twojej firmie.

Pamiętaj, że Google Maps jest teraz głównym źródłem informacji o firmach dla wielu osób. Dbając o swój profil w Google Maps, możesz zapewnić klientom łatwy dostęp do informacji o Twojej firmie i zwiększyć szanse na ich odwiedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *