Zrzut ekranu 2024 04 18 o 21.57.21

Google ogłosił szereg nowych funkcji podróżnych w Google Maps i Travel dotyczących alternatyw podróżowania, pociągów i autobusów. Zmiany są bardzo korzystne też dla osób posiadający elektryczny samochód. Google twierdzi, że te funkcje mają zapewnić użytkownikom więcej „zrównoważonych wyborów”.

Oto podsumowania tych ogłoszeń:

Google Maps / Travel (1) Alternatywy podróżowania w Google Maps: Wkrótce wskazówki dojazdu Google pokażą publiczny transport lub sugestie dotyczące spacerowania obok tras dojazdu. Dzieje się to tylko wtedy, gdy czasy podróży są porównywalne i praktyczne. Funkcja ta pojawi się w ponad 15 miastach, w tym w Amsterdamie, Barcelonie, Londynie, Montrealu, Paryżu, Rzymie i Sydney.

(2) Pociągi i autobusy w Google: Google będzie pokazywać rozkłady jazdy pociągów i ceny biletów bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Jest to dostępne dla podróży kolejowych w 38 krajach na całym świecie, a także dalekobieżnych autobusów w 15 krajach. Ta funkcja była dostępna wcześniej, ale Google rozszerzył ją na więcej lokalizacji.

(3) Sugestie dotyczące pociągów w Google Flights: Google Flights pokaże ci sugestie dotyczące tras pociągowych w wynikach wyszukiwania lotów. Jest to rozwinięcie podobnych sugestii, które Google już pokazuje w wyszukiwarce Google dla zapytań o loty. Ta funkcja zostanie wdrożona w ciągu najbliższych miesięcy.

Google Maps Transit Suggestion

Zmiany zobaczymy również w przypadku posiadnia pojazdów elektrycznych:

(1) Pioruny stacji ładowania EV: Google wyróżni pobliskie stacje ładowania EV dla Map w samochodzie, z informacjami o dostępności stacji i prędkości ładowania.

Google Nearby Ev Chargers

(2) Podsumowania oparte na sztucznej inteligencji dla stacji ładowania EV: Podsumowania oparte na sztucznej inteligencji z recenzji użytkowników lepiej pomogą użytkownikom znaleźć stacje ładowania. Wiele lokalizacji ładowania po prostu nie działa, więc za pomocą recenzji Google będzie w stanie otrzymywać informacje na bierząco.

Google Ai Ev Summaries

(3) Planowanie wielopunktowych podróży EV: Gdy użytkownicy tworzą podróż z wieloma przystankami, Mapy Google w samochodzie sugerują niezbędne przystanki ładowania. Ta funkcja będzie dostępna globalnie w ciągu najbliższych miesięcy dla pojazdów z wbudowanym systemem Google.

Google Charging For Multi Stop Trips

Wszystkie te funkcje pojawią się wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *