judgment 8442199 1920

oogle dodało kilka nowych opcji do narzędzia do zgłaszania spamu, w tym nowe kategorie: nadużycie reputacji witryny i nadużycie wygasłej domeny. Google ogłosiło te nowe zasady dotyczące spamu w marcu tego roku, a nadużycie reputacji witryny zaczęło być egzekwowane na początku tego miesiąca.

Należy zauważyć, że polityka dotycząca nadużycia treści została dodana do formularza kilka miesięcy temu. Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin Google dodało do formularza zgłaszania spamu nadużycie reputacji witryny i nadużycie wygasłej domeny.

Można również zauważyć, że Google dodało te szczegóły do odpowiedniej dokumentacji pomocy. Nowe zasady obejmują:

  • Nadużycie wygasłej domeny: Wygasła domena została zakupiona i przekształcona głównie w celu manipulowania rankingami wyszukiwania poprzez hostowanie treści, które mają niewielką lub żadną wartość dla użytkowników.
  • Nadużycie reputacji witryny: Strony trzecie publikują strony z niewielkim lub żadnym nadzorem lub zaangażowaniem ze strony właściciela witryny, a celem jest manipulowanie rankingami wyszukiwania poprzez wykorzystanie sygnałów rankingowych witryny właściciela.

Przypominamy, że polityka dotycząca nadużycia reputacji witryny jest obecnie egzekwowana za pomocą działań ręcznych i nie jest jeszcze algorytmiczna.

Teraz, jeśli naprawdę chcesz, możesz zgłaszać te metody spamu do Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *