social media 4140959 1920

Jeśli Twoja witryna nie jest dostępna za pomocą urządzenia mobilnego, Google nie będzie już jej indeksować i pozycjonować.

Myślałem, że inicjatywa Google dotycząca indeksowania mobilnego, która rozpoczęła się w 2016 roku, została zakończona w październiku 2023. Okazuje się, że nie koniec dla storn nieprzystosowanych do moblinych wersji nastąpi 5 lipca.

John Mueller z Google napisał na blogu Google: „Mały zestaw stron, które nadal indeksujemy za pomocą Googlebot na komputery, będzie indeksowany przez Googlebot na urządzenia mobilne do 5 lipca 2024 roku.” Mueller wyjaśnił:

„Większa część internetu jest już indeksowana w ten sposób i dla tych stron nie będzie żadnych zmian w sposobie indeksowania.” Jednak „po 5 lipca 2024 roku będziemy indeksować te strony wyłącznie przy użyciu Googlebot Smartphone.” Jeśli więc twoja strona nie jest dostępna na urządzeniach mobilnych, Google „przestanie” ją indeksować, a tym samym oceniać.

Dostępność mobilna jest wymagana do indeksowania przez Google. Mueller dodał również, że „jeśli zawartość twojej strony nie jest w ogóle dostępna na urządzeniach mobilnych, nie będzie już mogła być indeksowana.”

To było do przewidzenia od dłuższego czasu. Google wreszcie postawiło wyraźną granicę dla stron, które po prostu nie działają na urządzeniach mobilnych.

To nie oznacza, że Google nie zaindeksuje twojej strony, jeśli nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Google mówi, że jeśli twoja strona po prostu nie działa lub nie ładuje się na urządzeniach mobilnych, to nie będzie jej indeksować.

Jeśli masz tylko szablon na komputery, to jest w porządku, pod warunkiem, że wersja na komputery ładuje się na urządzeniu mobilnym.

Część indeksowania na komputerach będzie kontynuowana. Google powiedział, że nadal czasami używa Googlebot Desktop do indeksowania ofert produktowych i ofert pracy w Google for Jobs. Oznacza to, że nadal mogę widzieć Googlebot Desktop w logach serwera i narzędziach raportujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *