pexels brett jordan 5444631 scaled

Niecały tydzień temu informowałem o tym, że funkcja czatu w wizytówkach Google zostanie usunięta, a tymczasem najprawdopodobniej zastąpi je nowe narzędzie.

Najprawdopodobniej Google może dodać natywne wsparcie dla wiadomości SMS i WhatsApp do wizytówek w Google Maps.

Użytkownik serwisu X – Francastrokw odkrył, że Google testuje dodanie nowej sekcji „czat” w profilach Google Moja Firma, gdzie możesz dodać swój numer SMS i/lub numer WhatsApp. Dzięki temu użytkownicy Google Maps i Google mogą wysyłać do Ciebie wiadomości za pomocą tego kanału. Na chwilę obecną dostęp do tego ma ograniczona ilość osób, gdyż raczej są to testy. Czekamy na oficjalne wprowadzenie tego kanału do wizytówek. Jest duże prawdopodobieństwo, że zbiegnie się to z wyłączeniem czat Google.

Zdjęcie z Serwisu X poniżej:

image

Czat Google był funkcją działającą w ramach profilu Google Moja Firma i aplikacji Mapy. W poprzedniej deklaracji Google wspominało, że wyłączy ową możliwość w związku z stosunkowo niskim wykorzystaniem i priorytetyzowaniem funkcji o większym wpływie dla sprzedawców.” . Wynika jednak z tego, że funkcja jest pożądana przez właścicieli firm, ale za pomocą innego komunikatora, a samo Google przeznaczy wolne procesy na wzbogacenie swojej wizytówki o inne ciekawe funkcje – oby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *