google 1762248 1280

Google zrezygnuje z funkcji ciągłego przewijania, w której wyniki wyszukiwania ładowały się automatycznie po przewinięciu pierwszej strony. Zamiast tego, użytkownicy ponownie zobaczą klasyczny pasek paginacji u dołu wyników wyszukiwania (strona 1, 2,3).

Zmiana dotyczy wersji wyszukiwarki na komputerach stacjonarnych.

Google wprowadziło funkcję ciągłego przewijania na komputerach stacjonarnych w grudniu 2022 roku, a na urządzeniach mobilnych już w październiku 2021 roku. Zatem ciągłe przewijanie na komputerach stacjonarnych trwało tylko około półtora roku.

Na razie zmiana dotyczy wersji na komputerach stacjonarnych, ale w nadchodzących miesiącach Google usunie funkcję ciągłego przewijania także z wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Na dole strony wyszukiwania na komputerach stacjonarnych pojawi się przycisk „Następna”, a na urządzeniach mobilnych przycisk „Więcej wyników”.

Google tłumaczy, że zmiana ta ma na celu szybsze dostarczanie wyników wyszukiwania przy większej liczbie zapytań, zamiast automatycznego ładowania wyników, których użytkownicy nie zażądali. Automatyczne ładowanie większej liczby wyników nie prowadziło do znacząco wyższego zadowolenia z wyszukiwania, jak poinformowała firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *