skin

Google wczoraj ogłosiło wiele nowych funkcji związanych z Google Lens, z których najważniejszą jest zbliżenie Google Lens do Google Bard. Dodatkowo, Google Lens teraz może wykrywać choroby skóry oraz pomagać w zakupach i jeszcze więcej. Większość, jeśli nie wszystkie, z tych nowych funkcji zostało ogłoszonych podczas konferencji Google I/O, więc nie powinno to nikogo zaskakiwać.

Niezwykle ciekawą nowością jest integracja Google Lens z Google Bard. Google poinformowało, że wkrótce będzie możliwe umieszczanie obrazów w „Podpowiedziach Barda”, a Google Lens będzie działać w tle, pomagając Bardowi zrozumieć, co jest przedstawione na zdjęciu.

Poniżej przedstawiamy, jak to wygląda w praktyce:

Google Lens Bard

Warto również wspomnieć, że Google Lens teraz może wykrywać choroby skóry. Google podaje: „Wystarczy zrobić zdjęcie lub przesłać obraz za pomocą Lens, a otrzymasz dopasowania wizualne, które pomogą Ci w wyszukiwaniu. Ta funkcja działa również, gdy nie wiesz, jak opisać coś na swoim ciele, na przykład guzek na wardze, paski na paznokciach lub utratę włosów na głowie”.

Oto, jak to działa – naprawdę zadziwiające:

Stan skóry soczewki Google

Google ogłosił również kilka udogodnień, które pomogą w robieniu zakupów za pomocą Google Lens:

  1. Możesz zrobić zrzut ekranu i wybrać go w Lens, a otrzymasz listę pasujących produktów wraz z linkami do miejsc, w których można je zakupić. Działa to także, gdy widzisz coś, czego chcesz kupić poza domem – wystarczy skierować aparat za pomocą Lens, zrobić zdjęcie, a zobaczysz dostępne opcje od sprzedawców internetowych.
  2. Wprowadzone jest również możliwość wielokrotnego wyszukiwania za pomocą Google Lens, co oznacza, że możesz wyszukiwać na podstawie zdjęcia lub zrzutu ekranu oraz słów. Google mówi, że wystarczy zrobić zdjęcie „butów w Lens”, a następnie przesunąć palcem do góry, aby dodać słowa do wyszukiwania (np. „niebieski”). Lens pokaże Ci podobne buty w wybranym kolorze. To samo dotyczy wzorów – powiedz „pokaż zabawną koszulę” i pokochaj wzór na zasłonach. Zrób zdjęcie koszuli w Lens, przesuń palcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *