magnifying glass 76520 1920

Pokolenie Z, które obejmuje młodych ludzi urodzonych w latach 1997-2012, ma ogromny wpływ na obecny krajobraz kulturowy i konsumencki. Znane z ich entuzjazmu, kreatywności i aktywności online, stają się nieodzownym celem dla marketerów. Aby dotrzeć do tej dynamicznej grupy, Google Ads ogłosił ekscytujący skład muzyczny, który zostanie wykorzystany w ich kampaniach reklamowych. Ten innowacyjny ruch podkreśla potencjał muzyczny w zakresie angażowania pokolenia Z i tworzenia trwałych połączeń z tą grupą.

Niesamowite występy muzyczne: Google Ads, jako lider w dziedzinie reklamy cyfrowej, zdaje sobie sprawę z rosnącego znaczenia muzyki jako narzędzia do przyciągania uwagi i komunikowania się z pokoleniem Z. Oto kilka zespołów i artystów, którzy znajdują się w składzie muzycznym Google Ads:

  1. The Trendsetters: To młoda grupa artystów, którzy doskonale rozumieją trendy i preferencje pokolenia Z. Ich energetyczne i innowacyjne utwory doskonale wpisują się w klimat nowoczesnej kultury młodych ludzi. The Trendsetters są już obecni na listach przebojów i ich muzyka ma potencjał stać się hitem reklamowym.
  2. The Indie Vibes: Dla tych, którzy preferują bardziej niezależne brzmienia, Google Ads przygotował niezliczoną liczbę utalentowanych artystów z nurtu indie. Ich twórcze teksty i unikalne brzmienie przyciągają uwagę pokolenia Z, które docenia oryginalność i autentyczność.
  3. The Diversity Champions: Google Ads podkreśla znaczenie różnorodności i włączania w reklamach skierowanych do pokolenia Z. W składzie muzycznym znajdują się artyści reprezentujący różne kultury, style i gatunki muzyczne. Ta różnorodność pomaga tworzyć pozytywny i inkludujący przekaz dla młodych ludzi.

Wpływ muzyki na pokolenie Z: Muzyka odgrywa kluczową rolę w życiu pokolenia Z. Jest towarzyszem ich codziennych doświadczeń, służy jako forma wyrazu i źródło inspiracji. Google Ads, zdając sobie sprawę z tej potęgi, angażuje pokolenie Z poprzez odpowiednie dobranie muzyki do swoich kampanii reklamowych. Dzięki temu reklamy stają się bardziej atrakcyjne, angażujące i osobiste dla młodych odbiorców.

Podsumowanie: Google Ads wprowadza innowacyjną strategię wykorzystania muzyki do dotarcia do pokolenia Z. Skład muzyczny, który zostanie wykorzystany w ich kampaniach reklamowych, obejmuje zespoły i artystów, którzy doskonale rozumieją preferencje i potrzeby tej grupy docelowej. Wykorzystując potęgę muzyki, Google Ads tworzy atrakcyjne reklamy, które angażują pokolenie Z i budują trwałe połączenia. Dzięki tej inicjatywie reklamodawcy mają szansę dotrzeć do młodego, wpływowego i aktywnego pokolenia Z w sposób bardziej skuteczny i twórczy.

Jak to działa. Funkcja Lineup Music Gen Z wykorzystuje dane z nagrań audio, krótkich form i YouTube Shorts, aby identyfikować muzykę zyskującą popularność. Wynika to z następujących kroków:

  • Grupa Gen Z Music identyfikuje popularne utwory wśród osób w wieku od 18 do 24 lat, korzystając z regularnie odświeżanych danych w materiałach audio, długich formach i YouTube Shorts.
  • Następnie Google AI wykorzystuje te dane do umieszczania odpowiednich teledysków w programie Gen Z Music.
  • Marketerzy mają wtedy możliwość zakupu składu.
  • Po zakupie zestawu kampania reklamodawców będzie następnie wyświetlana wraz z treściami odtwarzającymi zidentyfikowane popularne utwory

Co powiedział Google? Brian Anderson, globalny dyrektor ds. muzyki i dźwięku w Google, wydał oświadczenie za pośrednictwem newsroomu pomocy Google Ads. Powiedział:

  • „Pokolenie Z odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu kulturowego ducha czasu. Dzieje się tak głównie w YouTube, gdzie fani muzyki z pokolenia Z odkrywają, konsumują i uczestniczą w muzyce w wielu formatach”.
  • „Teraz pomagamy reklamodawcom dostosować ich markę do muzyki, którą widzowie pokolenia Z (18-24) uwielbiają w YouTube dzięki nowej ofercie Gen Z Music”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *