Google IO Bard Keyword Header Option B 2096x1.width 1300

W momencie, gdy aktualizacje Google Bard stawały się przestarzałe, Google ogłosiło wiele nowych funkcji dla swojego narzędzia generatywnego AI, Barda. Krótko mówiąc, Google wprowadził kilka nowych funkcji do Barda i rozszerzył dostęp do niego na „większą część świata” oraz wiele języków.

Nowe funkcje:

Słuchaj (głosowe odczytywanie odpowiedzi): możesz teraz kliknąć ikonę głośnika obok odpowiedzi udzielanych przez Barda, a Google Bard odczyta je na głos. Google powiedział: „Jest to szczególnie pomocne, jeśli chcesz usłyszeć poprawną wymowę słowa lub posłuchać wiersza lub scenariusza”. Ta funkcja działa w 40 językach.

Ton i styl: Bard może teraz reagować różnymi tonami i stylami dzięki nowemu menu rozwijanemu. Podczas gdy Bing ma trzy tony, Bard oferuje pięć, w tym: prosty, długi, krótki, profesjonalny i swobodny. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w języku angielskim.

Powrót do poprzednich monitów: Google dodał możliwość wyświetlania poprzednich monitów i odpowiedzi w bocznym panelu Barda. Możesz przypinać swoje rozmowy, zmieniać ich nazwy i wracać do nich później.

Eksportowanie kodu: teraz możesz nie tylko eksportować kod do Google Colab, ale także eksportować swój kod Pythona do Replit.

Udostępnianie odpowiedzi: teraz możesz udostępniać swoje odpowiedzi i monity za pomocą nowych linków, które można udostępniać innym osobom.

Google Bard jest teraz dostępny w większej liczbie regionów, krajów i języków. Google ogłosił:

Bard jest teraz dostępny w większej liczbie miejsc, w tym w Brazylii i w całej Europie.

Bard jest dostępny w ponad 40 językach, w tym arabskim, chińskim, niemieckim, hindi i hiszpańskim.

Aktualna lista obsługiwanych języków to: angielski, japoński, koreański, arabski, indonezyjski, bengalski, bułgarski, chiński (uproszczony/tradycyjny), chorwacki, czeski, duński, holenderski, estoński, perski, fiński, francuski, niemiecki, gudżarati, grecki, hebrajski, hindi, węgierski, włoski, kannada, łotewski, litewski, malajalam, marathi, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, serbski, słowacki, słoweński, hiszpański, suahili, szwedzki, tamilski, telugu, tajski, turecki, ukraiński, urdu i wietnamski.

Google zaktualizowało stronę aktualizacji Barda, aby uwzględnić te zmiany:

Bard jest teraz dostępny w nowych miejscach i językach.

Co: Bard jest teraz dostępny w ponad 40 nowych językach, w tym arabskim, chińskim (uproszczonym/tradycyjnym), niemieckim, hindi, hiszpańskim i innych. Rozszerzyliśmy również dostęp do większej liczby miejsc, w tym do wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej (UE) i Brazylii.

Dlaczego: Bard ma charakter globalny i ma na celu pomóc w odkrywaniu nowych możliwości. Nasze wsparcie dla języków angielskiego, japońskiego i koreańskiego pozwoliło nam nauczyć się, jak odpowiedzialnie wprowadzać kolejne języki, dzięki czemu możemy teraz obsługiwać większość wersji językowych dostępnych w Internecie.

Google Lens w Bardzie:
Co: Możesz teraz przesyłać obrazy wraz z tekstem w rozmowach z Bardem, co pozwala na jeszcze większą wyobraźnię i kreatywność. Wprowadzamy możliwości Google Lens do Barda, zaczynając od języka angielskiego.
Dlaczego: Obrazy są istotnym elementem naszej wyobraźni, dlatego dodaliśmy Google Lens do Barda. Bez względu na to, czy chcesz uzyskać więcej informacji o obrazie, czy potrzebujesz inspiracji do zabawnego podpisu, teraz masz jeszcze więcej możliwości odkrywania i tworzenia z pomocą Barda.

Bard może odczytywać odpowiedzi na głos:

Co: Dodajemy funkcję odczytu tekstu na głos przez Barda w ponad 40 językach, w tym w hindi, hiszpańskim i amerykańskim angielskim.
Dlaczego: Czasami usłyszenie czegoś na głos pomaga w nowych sposobach ożywiania pomysłu, poza samym czytaniem. Posłuchaj odpowiedzi i zobacz, jak pomaga ci to lepiej wyobrazić i tworzyć!

Przypięte i najnowsze wątki:

Co: Możesz teraz wznowić przerwane rozmowy z Bardem i uporządkować je według własnych potrzeb. Dodaliśmy funkcje przypinania rozmów, zmiany nazw i prowadzenia wielu rozmów jednocześnie.
Dlaczego: Tworzenie najlepszych pomysłów wymaga czasu, a czasem wielu godzin lub dni. Zachowaj ważne wątki i przypnij najistotniejsze, aby zapewnić płynność procesu twórczego.

Dziel się swoimi rozmowami z Bardem z innymi:

Co: Ułatwiliśmy dzielenie się częścią lub całą rozmową z Bardem z innymi. Udostępniane linki umożliwiają innym łatwe przeglądanie twojej rozmowy i wszelkich źródeł, które stworzyłeś z pomocą Barda.
Dlaczego: Czasami trudno jest powstrzymać się od podzielenia się nowym pomysłem. Chcieliśmy ułatwić dzielenie się twoimi dziełami, aby inspirować innych, pobudzać kreatywność i pokazywać proces współpracy.

Modyfikowanie odpowiedzi Barda:

Co: Wprowadzamy 5 nowych opcji, które umożliwiają dostosowanie odpowiedzi Barda. Wystarczy dotknąć, aby odpowiedź była prostsza, dłuższa, krótsza, bardziej profesjonalna lub bardziej swobodna.
Dlaczego: Czasami odpowiedź jest już bliska, ale wymaga pewnych poprawek. Ułatwiamy więc dopasowanie odpowiedzi do pożądanego rezultatu.

Eksportuj kod Pythona do Replit:

Co: Kontynuujemy rozwijanie możliwości eksportu kodu z Barda. Teraz możesz eksportować kod Pythona do Replit, oprócz Google Colab.
Dlaczego: Ułatwiamy przepływ pracy i kontynuację zadań programistycznych, przenosząc interakcje z Bardem do Replit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *