GoogleMarchant

Firma Google niedawno opublikowała dokument w obszarze Google Merchant Center, który ma na celu pomóc sprzedawcom detalicznym w budowaniu zaufania wśród klientów. W dokumencie przedstawiono kilka kluczowych elementów, które przyczyniają się do zaufania klientów, takich jak tożsamość biznesowa, przejrzystość, reputacja online i profesjonalny projekt.

Google podkreśla, że ważne jest, aby zarówno klienci, jak i sprzedawcy detaliczni odczuwali bezpieczeństwo i zaufanie w środowisku Google. Klienci powinni mieć pewność co do ofert, które przeglądają, oraz firm, od których dokonują zakupów. Google rozumie, że proces budowania zaufania może zająć trochę czasu i jest to kontynuowany proces oceny. Ponieważ klienci często szukają informacji o produktach i firmach, Google analizuje wiele sygnałów z całej sieci, aby lepiej reprezentować sprzedawców detalicznych.

Według Google istnieje kilka kluczowych czynników, które klienci cenią w budowaniu zaufania do firm:

  1. Tożsamość biznesowa: Ważne jest, aby podać oficjalną nazwę firmy używaną w internecie i unikać niezgodności między nazwą zarejestrowaną a nazwą domeny. Dodatkowo, warto umieścić na stronie zakładkę „O nas”, gdzie można pokazać autentyczność firmy i podzielić się jej unikalną historią. Informowanie klientów o możliwości śledzenia firmy na profilach w mediach społecznościowych i linkowanie do tych stron również przyczynia się do budowania zaufania.
  2. Przejrzystość: Jasność i dostarczanie szczegółowych informacji na temat zasad, takich jak wysyłka, zwroty i polityka prywatności, są niezwykle istotne. Ważne jest również utrzymanie przejrzystości w zakresie modelu biznesowego i sposobu działania firmy.
  3. Reputacja w Internecie: Pomoc w zrozumieniu klientom, jak korzystać z produktów lub jak inni klienci korzystali z tych produktów, może przyczynić się do zbudowania zaufania. Publikowanie recenzji i opinii o produktach i firmie może również mieć pozytywny wpływ. Jeśli firma otrzymała jakiekolwiek odznaki lub pieczęcie aprobaty z oficjalnych zewnętrznych źródeł, warto o tym wspomnieć. Jasna komunikacja, jak klienci mogą się skontaktować z firmą i skonfigurować obsługę klienta, również wpływa na zaufanie.
  4. Profesjonalny projekt: Wdrożenie certyfikatu SSL na stronie firmy informuje klientów, że ich dane są bezpieczne i chronione przed przechwyceniem przez hakerów. Strona internetowa powinna być łatwa w nawigacji i dostępna dla wszystkich klientów, bez zbędnych przekierowań i niedziałających linków. Unikanie symboli zastępczych dla tekstu i obrazów również przyczynia się do postrzegania strony jako profesjonalnej i kompletnie wykonanej.

Google zaleca również, jak sprzedawcy detaliczni mogą pomóc firmie w zdobyciu wiedzy na temat ich zaufania w oczach klientów:

  1. Uzupełnienie informacji o firmie w ustawieniach Informacji o firmie w Merchant Center.
  2. Połączenie odpowiednich platform innych firm z Merchant Center.
  3. Utworzenie i zweryfikowanie profilu firmy w Google.
  4. Zastosowanie się do wytycznych SEO Google w celu poprawy widoczności strony internetowej w wyszukiwarce i zapewnienia dobrej obsługi klienta.
  5. Udoskonalenie uprawnień do otrzymywania ocen sprzedawców, takich jak Opinie konsumenckie Google lub inne usługi recenzji.
  6. Dopasowanie danych produktów w pliku danych do witryny, aby klienci mogli zobaczyć te same informacje, takie jak ceny, na obu platformach.

Podsumowując, Google przedstawiło plan działania, który pomoże sprzedawcom detalicznym budować zaufanie wśród klientów. Jest to wyraźny sygnał, że Google zależy na tworzeniu bezpiecznej i godnej zaufania platformy zarówno dla klientów, jak i sprzedawców detalicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *