camera 2341279 1920

Firma Google wprowadziła niewielkie zmiany w swojej dokumentacji uporządkowanych danych wideo , zalecając umieszczanie w uporządkowanych danych wideo informacji o czasie i strefie czasowej. Google ostatnio kładzie nacisk na czas jako ważny element indeksowania i innych składników danych strukturalnych.

Google wprowadził dwie zmiany w swoich uporządkowanych danych wideo:

(1) W sekcji VideoObject dla części uploadDate mówi się:

Data: data pierwszej publikacji filmu, w formacie ISO 8601.

Teraz jest napisane:

DateTime: data i godzina pierwszej publikacji filmu, w formacie ISO 8601. Zalecamy podanie informacji o strefie czasowej; w przeciwnym razie domyślnie zastosujemy strefę czasową używaną przez Googlebota

(2) W tej samej sekcji, ale w części dotyczącej wygaśnięcia, zwykło się mówić:

Data: jeśli ma to zastosowanie, data, po której film nie będzie już dostępny, w formacie ISO 8601. Nie podawaj tych informacji, jeśli Twój film wideo nie wygaśnie.

Teraz jest napisane:

DateTime: jeśli ma to zastosowanie, data i godzina, po której film nie będzie już dostępny, w formacie ISO 8601. Nie podawaj tych informacji, jeśli Twój film wideo nie wygaśnie. Zalecamy podanie informacji o strefie czasowej; w przeciwnym razie domyślnie zastosujemy strefę czasową używaną przez Googlebota

Tak, jest tam napisane: „Zalecamy podanie informacji o strefie czasowej. W przeciwnym razie domyślnie ustawimy strefę czasową używaną przez Googlebota”.

Oto zrzut ekranu tych sekcji:

>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *