hotel 1330850 1920

W ramach działań mających na celu dostosowanie się do przepisów Digital Markets Act (DMA), Google wprowadza zmiany w swoich wynikach wyszukiwania w regionach europejskich. Choć testy tych zmian trwają od pewnego czasu, poniżej prezentujemy szczegółowy opis modyfikacji wyników wyszukiwania hoteli w UE.

Lluc B. Penycate, specjalista od SEO hotelowego z międzynarodowym doświadczeniem, w tym w Europie, opracował obszerny dokument prezentujący zmiany. Można go obejrzeć w załączonym poniżej filmie.

Digital Markets Act (DMA) jest nową unijnym prawem, które ma na celu zapewnienie uczciwej konkurencji na rynkach internetowych. Ustawa ta nakłada na przedsiębiorstwa o znaczącej pozycji rynkowej, takie jak Google, szereg obowiązków, w tym obowiązek zapewnienia przejrzystości w działaniach, umożliwienia użytkownikom dostępu do innych platform internetowych oraz zakazania nadużywania danych użytkowników.

Zmiany wprowadzone przez Google w wynikach wyszukiwania hoteli w UE mają na celu zwiększenie przejrzystości i konkurencji na rynku hotelowym. Wcześniej Google często pozycjonowało swoje własne usługi rezerwacji hoteli w górnej części wyników wyszukiwania, co utrudniało użytkownikom znalezienie alternatywnych opcji. Teraz Google umieszcza swoje usługi na równi z innymi wynikami wyszukiwania, co daje użytkownikom szerszy wybór.

Ponadto Google wprowadza nowy format wyników wyszukiwania, który zawiera więcej informacji o hotelach, takich jak zdjęcia, opinie i ceny. Ten format ma na celu pomóc użytkownikom w podjęciu świadomej decyzji o wyborze hotelu.

Zmiany w wyszukiwaniu hoteli są częścią szerszego wysiłku Google w celu dostosowania się do przepisów DMA. Google oczekuje, że zmiany te będą miały pozytywny wpływ na użytkowników, którzy będą mieć większy wybór opcji hotelowych i bardziej przejrzystą informację o każdym hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *