pexels andrea piacquadio 974911 scaledZakupy

Dodawanie produktów do profilu firmowego i sekcji centrów handlowych nigdy nie było łatwiejsze! Google Business Profiles wprowadziło nową funkcję, która pozwala na skanowanie kodów kreskowych produktów i automatyczne dodawanie ich do profilu. To ogromne ułatwienie dla firm, które chcą prezentować swoje produkty w Google Search & Maps.

Claudia Tomina z X jako jedna z pierwszych zauważyła tę zmianę. W swoim poście napisała: „GBP zaktualizowało swoją stronę do tworzenia produktów. Wcześniej dodawanie produktów ręcznie bez kodów kreskowych było jedyną opcją. Teraz pojawiła się nowa funkcja, która umożliwia dodawanie produktów za pomocą 'przewodowego skanera’, co wydaje się dość wydajne i bezproblemowe.”

Jak to działa?

  • Potrzebujesz skanera kodów kreskowych: Google oferuje bezpłatny skaner Pointy, który zamienia się w czytnik produktów po podłączeniu do systemu POS.
  • Skanuj produkty: Przesuwaj skanerem po kodach kreskowych produktów, a te zostaną automatycznie dodane do Twojego profilu firmowego w Google Search & Maps.
  • Aktualizuj informacje o produktach: Możesz edytować nazwy, opisy, ceny i zdjęcia produktów, aby zapewnić klientom jak najdokładniejsze informacje.

Dlaczego warto korzystać z tej funkcji?

  • Oszczędność czasu: Skanowanie kodów kreskowych jest znacznie szybsze niż ręczne dodawanie produktów.
  • Dokładność: Skanowanie kodów kreskowych eliminuje ryzyko błędów w pisowni lub wprowadzaniu danych.
  • Większa widoczność: Prezentowanie produktów w Google Search & Maps może pomóc Ci przyciągnąć więcej klientów do Twojego sklepu stacjonarnego.

Zrzuty ekranu:

Google Business Profiles Bar Code Scanner1
Google Business Profiles Bar Code Scanner2
Google Business Profiles Bar Code Scanner Ship

Podsumowując:

Nowa funkcja Google Business Profiles to ogromne ułatwienie dla firm, które chcą prezentować swoje produkty w Google Search & Maps. Skanowanie kodów kreskowych pozwala na szybkie i dokładne dodawanie produktów do profilu firmowego, co może z kolei zwiększyć widoczność firmy i przyciągnąć więcej klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *