web page 6271951 1920

Google planuje usunąć narzędzie do odciętych linków! John Mueller z Google’a wspomniał, że „w pewnym momencie” narzędzie do odciętych linków w Search Console zostanie wycofane.

Bing jako pierwsza wyszukiwarka porzuciła to rozwiązanie we wrześniu 2023 roku. Podczas rozmowy z Rowanem Collinsem, który pytał o możliwość pójścia w ślady Binga, John Mueller potwierdził, że Google również rozważa taki ruch.

Mueller podkreślił, że narzędzie do odciętych linków nie jest potrzebne do regularnej optymalizacji SEO. Wręcz przeciwnie, strony sugerujące „regularne czyszczenie” profilu linkowego za pomocą tego narzędzia mogą być sygnałem ostrzegawczym.

Ekspert Google’a przypomniał, że obecnie większość spamerskich linków jest po prostu ignorowana przez algorytm. Dlatego odcięcie linków ma sens głównie w przypadku ręcznej kary od Google za linkowanie.

John odpowiedział: „Jestem pewien, że w pewnym momencie je usuniemy.”

To pochodzi z wątku na temat narzędzia do odrzucania linków, kiedy go używać, a kiedy nie. John podkreślił, że można je usunąć, jeśli nie ma się kar manualnych ani historii schematów linków.

John napisał: „W ciągu lat poruszaliśmy ten temat… Jeśli masz karę manualną za spam linkowy, albo jesteś pewny, że ją dostaniesz, gdy ktoś spojrzy, to odrzucanie może mieć sens. Większość spamowych / płatnych / umieszczonych / wymienionych linków jest obecnie po prostu ignorowana. Rzadko kiedy jest to potrzebne.”

„Specjalnie narzędzie do odrzucania linków nie jest czymś, co kiedykolwiek potrzebowałbyś regularnie. Uważałbym to za duży sygnał ostrzegawczy, gdyby jakiekolwiek narzędzie SEO raportowało na temat „toksycznych linków” i sugerowało konieczność regularnego oczyszczania – to jest błędne od wielu lat. Nie daj się nabrać,” dodał.

Google powiedział, że narzędzie do odrzucania linków bardziej szkodzi niż pomaga. Google konsekwentnie ostatnio odradza używanie narzędzia do odrzucania linków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *