judgment 8442199 1920

A przynajmniej SEO skończy się dla tych, którzy swoje pozycje budowali na niskiej jakości treściach umieszczanych w innych serwisach. Robiłeś swoją pracę dobrze? To teoretycznie możesz spać spokojnie.

Pamiętasz, że w marcu Google zapowiedział wiele ulepszeń wyszukiwania, w tym dużą aktualizację algorytmu wyszukiwania (zakończoną 19 kwietnia) oraz aktualizacje spamu (zakończone 20 marca)? Google Search Central przypomina nam, że ostatnia część ogłoszeń z marca, czyli nowe zasady dotyczące spamu związanego z reputacją stron, zaczyna obowiązywać od 5 maja 2024 r.

Czym jest nadużywanie reputacji strony? Chodzi o sytuację, w której strony zewnętrzne umieszczają niskiej jakości treści na stronach cieszących się zaufaniem, by czerpać korzyści z ich wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Google podało przykład: „Strona z recenzjami pożyczek krótkoterminowych mogłaby zostać opublikowana na zaufanej stronie edukacyjnej, aby skorzystać z jej dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania”.

Takie treści wysoko w wynikach wyszukiwania mogą dezorientować lub wprowadzać w błąd użytkowników, którzy mają zupełnie inne oczekiwania co do zawartości danej strony internetowej.

Nowe zasady Google definiują nadużywanie reputacji strony jako „treści stron trzecich tworzone głównie w celu poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania, bez ścisłego nadzoru właściciela strony” i „mające na celu manipulację pozycją w wynikach wyszukiwania”. Będą one traktowane jako spam.

Ale uwaga! Nie wszystkie treści stron trzecich będą uznawane za spam. Google wyjaśnia: „Wiele publikacji umieszcza treści reklamowe przeznaczone dla swoich stałych czytelników, a nie w celu manipulacji pozycją w wynikach wyszukiwania. Tego typu treści, czasami nazywane 'natywną reklamą’ lub 'artykułem sponsorowanym’, zazwyczaj nie wprowadzają w błąd stałych czytelników publikacji, którzy je znajdą bezpośrednio na stronie wydawcy lub trafiając na nie z wyników wyszukiwania Google”.

Google w marcu zapowiedziało, że od 5 maja rozpocznie automatyczne i ręczne działania przeciwko tego typu nadużyciom. Ten termin już za kilka dni!

A jak robić dobre treści? Poniżej kilka artykułów na ten temat:

Treści od copy czy od AI ? O to jest pytanie

Twórz treści SEO dla ludzi, tylko one ptrzetrwają!

Jak przeprowadzić audyt treści?

Jak stosować nagłowi H1-H6 w seo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *