a5d8f7cf aad6 4895 a760 3bd3d922f467

Czas na wprowadzenie ustrukturyzowane dane na Twojej witrynie. Czemu? Google zaczyna je lubić, a więcej zaraz Ci powiem.

Po pierwsze Google nagradza witryny, które wdrażają ustrukturyzowane dane, bogatymi wynikami. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z bogatych wyników wyszukiwania, nadszedł czas, aby zwiększyć współczynnik klikalności dzięki tym wizualnym funkcjom w wyszukiwaniu.

Po drugie, teraz, gdy wyszukiwanie opiera się głównie na sztucznej inteligencji, pomoc wyszukiwarkom w zrozumieniu treści jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Ostatnim, trzecim, powodem wdrożenia znaczników schematu jest to, że prawidłowo wykonane, pozwalają zbudować wykres wiedzy o treści, co jest kluczowym czynnikiem w epoce generatywnej sztucznej inteligencji. Witryny, które osiągają takie bogate wyniki, zazwyczaj odnotowują wyższy współczynnik klikalności na stronie wyników wyszukiwania.

Obecnie dostępnych jest 35 typów wyników rozszerzonych, dzięki którym możesz wyróżnić się w wyszukiwaniu. Mają one zastosowanie w wielu branżach, takich jak opieka zdrowotna, finanse i technologia.

Statystyki z raportu Web Data Commons z października 2023 r. wykazały, że tylko 50% stron zawierało dane strukturalne.

Schema.org obejmuje ponad 800 typów i właściwości, które pomagają witrynom internetowym wyjaśniać, o czym jest dana strona. Jednak funkcje uporządkowanych danych Google wymagają tylko niewielkiego podzbioru tych właściwości, aby witryny mogły uzyskać wynik z elementami rozszerzonymi.

Wyszukiwarki AI analizują teraz znaczenie i intencje Twoich treści, aby zapewnić użytkownikom trafniejsze wyniki wyszukiwania.

Dlatego witryny, które chcą pozostać na czele, powinny używać bardziej szczegółowych typów Schema.org i wykorzystywać odpowiednie właściwości, aby pomóc wyszukiwarkom lepiej zrozumieć i kontekstualizować ich treści. Możesz opisowo przedstawiać swoje treści, jednocześnie uzyskując bogate wyniki.

Na przykład każdy typ (np. Artykuł, Osoba itp.) w słowniku Schema.org ma 40 lub więcej właściwości opisujących jednostkę. Warto więc je wprowadzić.

Te właściwości mają na celu pomóc Ci w pełni opisać, czego dotyczy strona i jak odnosi się ona do innych rzeczy w Twojej witrynie i w Internecie. W istocie chodzi o semantyczne opisanie podmiotu lub tematu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *