letter 7102985 1920

Google wypuścił dziś nową aktualizację dotyczącą spamu w wyszukiwarce, nazwaną aktualizacją spamową czerwiec 2024 roku. Proces wdrażania tej aktualizacji może potrwać do tygodnia, jak napisał Google.

Google zamieścił tę informację i napisał:

„Jeden tydzień na wdrożenie. Wydana została czerwcowa aktualizacja spamowa 2024. Proces wdrażania może potrwać do jednego tygodnia.”

Aktualizacje spamowe. Google podlinkował do standardowej dokumentacji dotyczącej aktualizacji spamowych, w której można przeczytać:

„Mimo że automatyczne systemy Google do wykrywania spamu w wyszukiwarkach działają nieustannie, od czasu do czasu wprowadzamy istotne usprawnienia w ich działaniu. Kiedy to robimy, nazywamy to aktualizacją spamową i informujemy o tym na naszej liście aktualizacji dotyczących rankingów Google Search.

Na przykład, SpamBrain to nasz system zapobiegania spamowi oparty na sztucznej inteligencji. Od czasu do czasu ulepszamy ten system, aby lepiej wykrywał spam i pomagał w identyfikacji nowych jego rodzajów.

Strony, które zauważą zmiany po aktualizacji spamowej, powinny przejrzeć nasze zasady dotyczące spamu, aby upewnić się, że ich przestrzegają. Strony naruszające nasze zasady mogą być niżej w wynikach wyszukiwania lub nie pojawiać się w nich wcale. Wprowadzenie zmian może pomóc stronie poprawić swoją pozycję, jeśli nasze automatyczne systemy z czasem stwierdzą, że strona przestrzega naszych zasad dotyczących spamu.

W przypadku aktualizacji dotyczącej spamu linków (aktualizacji, która specyficznie zajmuje się spamem linkowym), wprowadzenie zmian może nie przynieść poprawy. Wynika to z faktu, że gdy nasze systemy usuwają efekty spamowych linków, wszelkie korzyści rankingowe, które te linki mogły wcześniej generować dla twojej strony, są tracone. Potencjalne korzyści rankingowe generowane przez te linki nie mogą zostać odzyskane.”

Status aktualizacji można sprawdzić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *