gavel 3577254 1920

Google złożył pozew przeciwko firmie, która rzekomo utworzyła fałszywe profile firmowe na platformie Google oraz wygenerowała znaczną liczbę fałszywych recenzji. Google oświadczyło, że wnioskowało o wszczęcie postępowania prawno-sądowego „w celu położenia kresu tego rodzaju szkodliwym działaniom”.

Podobno ta firma utworzyła 350 fałszywych profili firmowych oraz ponad 14 000 fałszywych recenzji, w celu manipulacji lokalnymi wynikami wyszukiwania w Google.

W dokumencie sądowym stwierdzono, że pozew jest skierowany przeciwko osobom takim jak Ethan QiQi Hu, GMBEye, Rafadigital, LLC („Rafadigital”), oraz innym (wskazanym jako Czy 1–20), w celu zatrzymania prowadzonego przez nich wprowadzania w błąd i nielegalnego planu mającego na celu oszukiwanie konsumentów, właścicieli firm oraz Google poprzez manipulację danymi Google, które są kluczowe dla branży tworzenia list firmowych.

Google dodało: „Dodatkowo, podejrzana firma próbowała sprzedać informacje dotyczące konsumentów, którzy uwierzyli w te fałszywe twierdzenia. Choć zidentyfikowaliśmy i usunęliśmy te oszukańcze treści, podejmujemy aktywne działania prawne, aby powstrzymać ten nieuczciwy podmiot przed dalszym wprowadzaniem w błąd na innych platformach i chronić naszych użytkowników”.

Nie posiadam informacji na temat kosztów związanych z pozewem, jednak dokumenty sądowe zawierają interesujące szczegóły, w tym kilka zrzutów ekranu. Zachęcam do zapoznania się z plikiem PDF, który został udostępniony w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *