Zrzut ekranu 2023 09 25 181446

TikTok obecnie przeprowadza testy, które obejmują wyświetlanie linków prowadzących do wyników wyszukiwania Google, bezpośrednio z własnych wyników wyszukiwania w aplikacji. Inicjatywę tę zauważył Radu Oncescu i opublikował zrzut ekranu na platformie X, który przedstawiamy poniżej.

W ramach tego eksperymentu TikTok dodaje mały link z logo Google do swoich stron z wynikami wyszukiwania. Warto podkreślić, że TikTok wyraźnie podkreśla, że nie popiera ani nie ponosi odpowiedzialności za wyniki wyszukiwania Google. Oto zrzut ekranu udostępniony przez Radu Oncescu na X:

Google Tiktok 480x600

Potwierdzenie tego eksperymentu pochodzi również od oficjalnego przedstawiciela TikToka, który udzielił informacji portalowi Business Insider. W jego słowach: „Firma TikTok eksperymentuje z integracją innych firm w swojej aplikacji, w tym prowadzi testy z Google. Ta funkcja jest obecnie testowana na skalę światową na kilku różnych rynkach i nie jest jednostką reklamową”.

Warto dodać, że przedstawiciel Google w odpowiedzi na to partnerstwo nie udzielił dalszych komentarzy i nie wydał oficjalnego stanowiska w sprawie ewentualnej umowy finansowej z TikTokiem, jak podaje Business Insider.

Dlaczego to ma znaczenie? Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie branżą dotyczącą możliwego udziału Google na platformie TikTok, możliwe jest, że Google eksperymentuje z tym partnerstwem w celu przekierowania części ruchu związanego z wynikami wyszukiwania z TikTok na swoją platformę. To zagadnienie budzi wiele ciekawości i zainteresowania w kontekście dynamicznych zmian na rynku internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *