google 1762248 1280

Temat optymalizacji SEO dla stron kategorii e-commerce był już wielokrotnie omawiany. Jednakże, niedawno Gary Illyes z Google podjął tę kwestię podczas jednego z wykładów z zakresu SEO. W skrócie, jeśli planujesz dodawać treści do stron kategorii, upewnij się, że nie są to automatycznie generowane, niskiej jakości fragmenty tekstu.

Zamiast tego, Gary zalecił: „Umieszczaj treści, które faktycznie będą przydatne dla użytkowników, nie dodawaj treści jedynie dlatego, że może to wynikać z potrzeb wyszukiwarki lub tak uważasz.

Gary jasno stwierdził: „Proszę, nie twórz automatycznie generowanych, niskiej jakości i monotonnych treści na wszystkich stronach kategorii”.

Dlaczego? W jego słowach: „To po prostu wygląda nieprofesjonalnie, nawet dla przeciętnego użytkownika”.

Kilka lat temu John Mueller z Google również podkreślał, że należy zachować umiar w ilości dodawanej treści na stronach kategorii, co stanowiło kontynuację wcześniejszego przekazu. Google zaznaczyło również, że treści nie powinny być umieszczane na tych stronach bezmyślnie. Na zakończenie, warto zapoznać się z przykładem studium przypadku Glenna Gabe’a dotyczącym tej tematyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *